Google Haritalar Ulaşım Araçlarının Ne Kadar Kalabalık Olduğunu Gösterecek

3 min


0

Google, İnternet kullanıcılarına pek çok hizmet sunuyor. Bir e-posta servisi, bulut hizmeti, YouTube, harita hizmeti ve çok daha da  fazlası. Ancak Google da dahil olmak üzere hiçbir şirket, sunduğu hizmeti öylece bırakıp gitmiyor. Platformlara yeni özellikler getiriliyor ve kullanıcılar için daha iyi bir deneyim yaşatılmaya çalışılıyor. Şimdi ise Google, Haritalar uygulamasında yeni bir özelliği hayata geçirmeye çalışıyor. Bu hizmet, özellikle de toplu taşıma kullanan kişileri yakından ilgilendiriyor.

Google’ın üzerinde çalıştığı bu yeni özellik, Haritalar kullanıcılarının ulaşım araçlarının nerede olduğu ve ne kadar kalabalık olduğunu öğrenmemize yarıyor. Ayrıca bulunduğunuz konumdan geçen otobüs yollarında  da Haritaların bu yeni özelliği ile öğrenebileceksiniz. Tüm bunlara ek olarak özellik, otobüs seyahatte ki süreyi, trafik yoğunluğuyla  karşılaştıracak ve bu sayede kullanıcılarına tahmini yolculuk süresini de gösterebilecek.

Haritalar uygulamasının bu özelliği ilk etapta 200’den fazla şehri  kapsayacak. Google bu bağlamda, New York ve Los Angeles gibi büyük bölgelerin yanı sıra, küçük bölgelerde de bu özelliğin kullanılabileceğini açıkladı ancak listenin detaylarına yer vermedi. Google’ın bu özellik için Amerika Birleşik Devletleri’ne öncelik vereceği apaçık belli  ama ilerleyen zamanlarda da bu özelliğin diğer ülkelerde bulunan şehirlere de kayması bekleniyor.

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bedir Sarı
Bedir Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz