Google Play Store ‘ye Gelen Yeni Bir Özellik

2 min


0

Çok veya az… Hepimiz, uygulama mağazalarında para harcıyoruz. Peki ancak toplam ne kadar harcıyoruz? Bütçemiz, bu harcamalar için yeterli mi? Şimdiye dek bu soruların yanıtını bulmak için kalem kağıdı elimize alıp hesap yapmamız gerekiyordu. Ama artık Google, Play Store’a eklediği bir özellik vasıtası ile biri bu uğraştan kurtarıyor.

Artık, Google Play Store üzerinden yapacağımız alış verişler için bir harcama limiti saptamamiz mümkün. Bunu yapmak için ana menü butonuna tıklayıp Hesap bölümünü açmak; sonrasında sipariş geçmişi sekmesine ulaşmak gerekiyor. Burada, bir harcama limiti belirleyebiliyoruz.

Bu limit, bize harcama sınırı koymuyor; daha fazla bir uyarı fonksiyonu görüyor. Eğer seçtiğiniz limite yaklaşırsanız, Google sizi bir bildirim sayesinde uyarıyor. Bundan sonrası yine size kalmış.

Son bir hatırlatma: Özellik, haber yayına hazırlanırken henüz bütün kullanıcılara ulaşmış değildi. Ancak birkaç gün içerisinde dağıtımın tamamlanması bekleniyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Mahmut Sakar
Mahmut SAKAR, BBS TEKNOLOJİ AR-GE sorumlusu ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz