Google Servislerine Türkiye’de Erişilemiyor

3 min


0

Google hizmetleri çöktü! YouTube ve Gmail’e erişilemiyor…

Google’ın Türkiye’deki hizmetlerine girişlerde aksamalar yaşandı. Youtube ve Gmail hesaplarına erişmek isteyen kullanıcılar sayfaları açıldığında hata kodunu görüyor. Konuyla ilgili önümüzdeki dakikalarda resmi açıklama bekleniyor. Google hizmetlerindeki sorunun Doğu Avrupa özelinde olduğu düşünülüyor. Google hizmetlerine erişim ilerleyen dakikalarda yavaş yavaş gelmeye başladı.

Google’da yaşanan erişim sorunu birçok kişiyi etkiledi. Saat 10:45’ten itibaren Google servislerine erişim sorunu yaşanmaya başladı. Gmail, YouTube, Google Analytics, Google Trends, Google Maps gibi servisleri ve arama motoruna erişilemiyordu. İlerleyen dakikalarda Google hizmetlerine erişim yavaş yavaş sağlanmaya başlandı.

REKLAM GÖSTERİMİ DE YAPILAMIYOR

Öte yandan internet sitelerindeki Google reklamları da gösterilemiyor. Sozcu.com.tr’nin ulaştığı Google kaynaklarına göre ilerleyen dakikalarda resmi bir açıklama yapılması bekleniyor.

Çöken internet sitelerini işaretleyen Downdetector.com isimli internet sitesinin haritasına göre Türkiye, Bulgaristan ve Yunanistan’dan Google’la ilgili oldukça fazla kullanıcı şikayeti geliyor.

SERVER’LARINI TÜRKİYE’YE GETİRİYOR

Facebook’un sunucularını Türkiye’ye getirme kararını almasının ardından Google da bu hafta sunucularını Türkiye’ye getirmek için erişim sağlayıcı ile anlaşmaya varmıştı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Mahmut Sakar
Mahmut SAKAR, BBS TEKNOLOJİ AR-GE sorumlusu ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz