Google Translatatron Sizin Sesinizi Kullanacak

2 min


-1
-1 Beğeni

Google yeni bir teknolojiye imza attı. Çalışmalarına başlayan ve ciddi anlamda da ilerleme kaydeden Google’ın yeni projesi sizin sesinizi kullanarak istenilen dile çeviri yapma özelliğine sahip bir model.

Adına Translatatron adını verdikleri çeviri, yapay zeka kullanarak bu işi gerçekleştirmektedir. Bu özelliği sayesinde de geleceğin çeviri modeli olarak gösterilmektedir. Biraz daha derine inecek olursak: translatatron ilerleyen bir ağ modeli kullanmaktadır. Bu model sayesinde kullanıcının sesinin spektogramı oluşturulmaktadır. Daha sonrasında ise hangi dile çevrilecek ise o dile uygun spektogram oluşturulmaktadır. Sonuç olarak kullanılan cümlelerde minimum kayıp ile karşı tarafa sizin sesinizle çeviri.

Şuanda yapılan çalışmalarda tercüme edilen konuşma biraz robotik tarzda olsa da ümit vadeden bir çeviri olduğu kesin. Uygulama olarak şuan Google translate, SayHi, Microsoft Translator gibi birkaç çeviri uygulaması var. Ancak bunlardan hiçbiri sizin sesinizi kullanmıyor. Google yaptığı bu modelle bir fark ortaya koyacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

-1
-1 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bedir Sarı
Bedir Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz