Google Uygulaması Bir Şehir Kursaydı Nasıl Olurdu?

3 min


0

Şuan da en popüler olan Google uygulamasının ana şirketi olan Aşphabet’in kentsel inovasyon kuruluşu olan Sidewalk Labs ,  günümüzün en son teknolojileri ile kurulacak  bir şehri bir araya getirmek için  çalışmalar başlatmıştır. Şimdi de Sidewalk Labs şirketi , Toronto’nun doğu sahilinin tamamını gelişmiş teknolojiler ile donatacağını ve bununa beraber bazı projelerini sundu. Peki Google şehir inşa etse nasıl olurdu? Bizde bu yazımızda  Google akıllı şehir çalışmasının  detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

 

Google akıllı şehir ile neler sunacak ? Google‘ın çatı şirketi olan Alphabet  tarafından geliştirilecek olan bu şehir projesi , ilk olarak Toronto‘nun doğu sahillerinde hayata geçirilecek.  4.500 insana yaşam alanı sunan bu proje , aynı zamanda da 30 ya da  daha fazlı katlı binaya ev sahipliği yapacaktır.

Quayside adı verilen bu projenin malzemeleri ; elektrik için gelişmiş bir elektrik şebekesi , ısıtma ve soğutma için temiz bir termal ızgara , çok sayıda çevresel yenilik içeren düşük karbonlu  , esnek bir mahalle imkanı sunacaktır

Bu şehirde yayalar için yürüyüş yolları , ofis ve konutlar yukarıda iken , dükkan ve restoranların yanı sıra topluluk alanları da bu birimlerin etrafına sıralı bir şekilde yer alacak.

Eğer ki şirket  , yerel yönetim tarafından gerekli onayları alırsa ilk saha çalışması 2021 ‘ de başlayacak . İlk bina , 2024 yılının ortalarında hazır olacağı açıklandı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bedir Sarı
Bedir Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz