Google’dan Bazı Web Sitelerin İşleyişini Bitirecek Adım!

2 min


0
1 Paylaşım

Arama motoru optimizasyonu teknikleri, belirli dönemlerde değişen bir yapı olarak Web sitelerinin hayatını krıtik bir şekilde doğrudan etkiliyor.

Arama motoru optimizasyonu teknikleri nasıl değişecek?

Dong-Hwi Lee, Google’ın blogu üzerinden flash hakkında içeriklere değindi. bu açıklamaya göre hareketli içerikler artık dikkate alınmayacak.

Yavaş yavaş flash içeriklerine veda eden Google, arama motoru optimizasyonu adına flash içeriklerin arama motoru kayıtlarına eklenmesini durduracağını açıkladı. Bundan ötürü  animasyonlu içerikler gün geçitkçe azalmaya başladı.

Alınan karar ile beraber Google,  SWF uzantılı içerikler üreten web sitelerine büyük bir hamle yapacak. Geçtiğimiz yıllarda 2020 senesinde flash projesine son erdireceğini duyuran Adobe, Steve Jobs tarafından eleştirilmişti. Jobs, flash içeriklerin iPhone cihazlarında desteklenmeme sebebini SWF uzantısının telefonlarda gösterdiği düşük performansa bağlamıştı. On yıldan geçen süre zarfında güç kaybeden Adobe Flash, artık Google Chrome bile engelleniyor. günümüzde HTML 5 ile yazılmış web sitelerin gözle görünür bir şekilde arttığını görebilmekteyiz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz