Google’ın Üst Şirketi Alphabet Bu Başarıya Çok Yakın

2 min


0

Dünya’nın teknoloji devlerinden olan Google, bilindiği üzere birçok farklı firmaya sahiptir. Bunlardan bir tanesi de yakın zamanda adını sıkça duyacağımız Alphabet.

Google’ın üst şirketi olan Alphabet 1 Trilyon dolar piyasa değerine ulaşmaya çok yakın. Apple ve Microsoft geçtiğimiz yıllarda bunu başararak teknoloji dünyasındaki güçlerini kanıtlamışlardı. Şimdi ise Alphabet bunu yapmaya çok yakın gözükmektedir. Alphabet, Google’ın yaptığı tüm işleri tek çatı altında toplayan bir şirkettir. Alphabet bu başarıya ulaştığı zaman dünyada bu ünvanı alan 4. Teknoloji şirketi olacaktır.

Google’ın şu anki piyasa değeri 985 milyar dolar olduğu söylenmektedir. 1 Trilyon dolara çok az bir yolu kalan Google belki de bu başarıya haberimizi yazdığımız sıralarda ulaşmış bile olabilir. İlk sırada yer alan Apple 1,36 Trilyon dolar ile zirvede bulunmaktadır. Microsoft ise 1,23 Trilyon dolar ile listede Apple’dan sonra ikinci sırada yer almaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bedir Sarı
Bedir Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz