Huawei, 28,5 Saniyede Bir Telefon Üretiyor

3 min


0
2 Paylaşım

Teknoloji devi Huawei, Çin’in Shenzhen kentindeki kampüsünde bulunan üretim tesisinde 28,5 saniyede bir akıllı telefon üretimi gerçekleştiriyor.

Huawei, Songshan Lake’deki mekanının kapılarını basın mensuplarına açtı. Firma yetkililerinden alınan bilgilere göre, akıllı telefon üretiminin yapıldığı stantlarda gelişen teknolojiyle verimlilik ve hızda önemli ölçüde artış oldu. Çin’in Shenzhen kentindeki 8,2 km²’lik kampüsünde yer alan üretim alanınında Huawei, 28,5 saniyede bir akıllı telefon üretiyor. Üretim tesislerinin yanı sıra malzeme laboratuvarlarında uygulanan testlerde, cihaz ağırlıklarının minimum hale gelecek şekilde azaltılması, paslanmaya karşı korunma, iletkenlik ve dayanıklılık testi gibi çalışmalar yürütülüyor.

Çin’in Shenzhen kentindeki kampüsünde yaklaşık  10 bin  kişi çalışıyor.

Monaco’nun yaklaşık 4 katı büyüklüğündeki kampüs, farklı departmanlara ev sahipliği yapıyor. Henüz iki bölümü tamamlanan kampüs 4 ana alandan oluşuyor. Dünya genelinde 18 binden fazla çalışanı olan Huawei’nin 2018 yılında açtığı söz konusu kampüste yaklaşık 10 bin kişi çalışıyor.

Huawei: ‘Siber Güvenlik alanında 240 tan fazla sertifikaya sahibiz. ‘

Huawei Siber Güvenlik Birimi Müdürü Wang Jin,  yaptığı açıklamada, siber güvenlik alanında 240’tan fazla sertifikaya sahip olduklarını söyledi. Siber güvenlikte önceliğin sistematik risklerin belirlenmesi ve mahremiyetin korunması olduğunu söyleyen Wang, Huawei sistemlerinin olumsuzluklara karşı tam donanımla korunduğunu kaydetti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
2 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Mahmut Sakar
Mahmut SAKAR, BBS TEKNOLOJİ AR-GE sorumlusu ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz