Huawei Ceo’sundan HarmonyOS Açıklaması

2 min


0

Dünya Ekonomik Forumu kapsamında röportaj veren Huawei CEO’su Ren Zhengfei, HarmonyOS’la ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Bugüne dek yapılan açıklamaların tersi yönde konuşan Zhengfei, HarmonyOS’un akıllı telefon, bilgisayar ve tabletlerde de kullanılacağını açıkladı.

HarmonyOS, Huawei tarafından geliştirilen bir işletim sistemi ve pek çok alanda hizmet veriyor. Şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre HarmonyOS; akıllı telefonlar, bilgisayarlar, akıllı saatler ve otomobil sistemleri gibi pek çok alanda kullanılabilecek. Ancak şirket, bu işletim sisteminin akıllı telefonlarda kullanılmayacağını, Android işletim sistemine sadık olunacağını defalarca dile getirdi.

Görünen o ki Huawei CEO’su, HarmonyOS’la ilgili çok daha farklı düşüncelere sahip. Çünkü Zhengfei, verdiği röportajda HarmonyOS’un akıllı telefonlar, bilgisayarlar, tabletler, televizyonlar ve diğer tüm ürünlerde kullanılacağını açıkladı. Üstelik Huawei CEO’suna göre Huawei, kendi işletim sistemini Çin dışı pazarlarda da kullanacak.

Huawei içerisinde fikir ayrılıkları olsa da ortak bir paydada buluşacakları aşikardır. Bakıp göreceğiz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bedir Sarı
Bedir Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz