Huawei’in İngiltere ile 5G Ortaklığı

3 min


0
1 Paylaşım

Ülkeler arasındaki 5G rekabeti tüm hızıyla devam ederken, şirketler ve hükümetler arasındaki ortaklıkların detayları da ortaya çıkmaya başladı. Huawei İngiltere 5G altyapısını kuracak!

The Observer tarafından hafta sonu sunulan bir raporda, İngiltere‘deki büyük taşıyıcıların 5G ağlarını Huawei‘nin yardımıyla oluşturacağı ortaya çıktı. Çinli şirket, Vodafone‘un yeni nesil bağlantısını başlattığı İngiltere’deki yedi eyaletten altısında 5G istasyonlarını kurmayı planlıyor.

İngiliz hükümeti, şirketin ulusal güvenlik için bir tehdit olup olmadığı konusundaki tartışmalar devam ederken, bu konuda ABD’ye benzer bir tutum sergilemesi de pek olası gözükmüyor.

Bu yüzden tüm 5G ağının ana merkezler hariç bütün bölümleri için Huawei ile çalışmaya karar verdi. Ayrıca ekonomistlerin hesaplarına göre İngiltere Hükümeti, Çinli şirketin İngiltere’de kablosuz iletişim için telsiz sistemleri kurmasını engelleme kararı alırsa 4.5 milyar ila 6.8 milyar sterlin arasında zarar görebilir.

İngiltere hükümetindeki üst düzey üyelerden bazıları ise Huawei ile işbirliğinin ABD ile ilişkileri bozarak ülke ekonomisine zarar vermesi korkusu içerisindeler. Bu yüzden Çinli şirketin ne kadar kısıtlanması gerektiği üzerine tartışmalar devam ediyor.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bedir Sarı
Bedir Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz