Hyundai’de Dijitalleşme

2 min


0
2 Paylaşım

Artık birçok araçta benzer özellikler bulunmaktadır. İşler böyle olunca otomobil üreticileri bir yerden fark yaratarak kendi markasını farklılaştırma çabası içerisinde bulunmaktadır. Hyundai’de bu otomobil markalarından bir tanesidir. En son üzerinde çalışılan özellik ise dijital anahtar uygulamasıdır.

Dijital anahtar uygulaması mobil teknolojinin alt dallarından bir tanesidir. Oldukça yenilikçi ve kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Bu üzerinde çalışılan yeniliğe göre; üzerinde araç anahtarı taşımanıza gerek yok. Telefonunuza yükleyeceğiniz dijital anahtar araca yaklaştığınızda aktif hale gelerek aracınızın kapılarını açmaktadır. Bunu ise NFC (Yakın Alan İletişim) teknolojisi ile gerçekleştirmektedir.

Sadece araç kapılarını açmakla da kalmıyor tabi bu uygulama. Aracın maddi bir anahtar kullanılmadan çalıştırılmasını da sağlamaktadır. Ayrıca: ayna ayarlama, multimedya özelliğini kullanma ya da direksiyon ayarlarını da bu uygulama üzerinden yapabileceksiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
2 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bedir Sarı
Bedir Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz