İnsan Beyni Bulutla Birleşirse

2 min


0

Daha önce Matrıx filmini birçoğumuz izlemişizdir. Orada kullanılan teknolojiye aslında çokta uzakta değiliz. Zihnimizdeki teknolojiyi, bulut teknolojisi ile birleştirdiğimizi hiç düşündünüz mü?

İnanması zor gibi gözükse de bu konuda çalışmalarını devam ettiren bilim adamları bu teknolojinin çokta uzakta olmadığı kanısındalar. Bu sayede izlediğimiz bilim kurgu filmleri gerçeğe dönüşecektir.

Freitas adlı kişi: “geliştirilecek cihazlar insan damarlarını yönlendirecek. Kan-beyin bariyerini geçecek ve tam olarak kendilerini otomatik olarak beyin hücreleri arasında konumlandıracak” açıklamasında bulundu. “ Daha sonra gerçek zamanlı beyin durumu izleme ve veri ayıklama için şifreli bilgileri bulut tabanlı bilgisayara kablosuz aktaracaktır” açıklamalarıyla devam etti.

Geçtiğimiz yıllarda yapılan bir deneyde 3 kişinin beyinleri vasıtasıyla fikirlerini paylaşmalarını ve sadece zihinlerini kullanarak oyun oynamasını sağlayan üçlü beyin bağlantı teknolojisinin haberini verdiler.

Bu gelişmeler gelecekte bir süper beyin oluşturmanın temellerini oluşturmaktadır. Önümüzdeki on yıllarda olması muhtemel olan bu teknoloji hakkında yeni bilgiler elde edilince sizleri bilgilendireceğiz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bedir Sarı
Bedir Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz