Instagram hesapları üzerindeki kullanıcı hakimiyet arttı!

2 min


0
1 Paylaşım

Instagram son dönemde güvenlik konusuna tüm her şeyini vermiş durumda. Kullanıcıları phising(oltalama) ataklarından  korumak için alınan önlemlere bir yenisi daha eklendi. Facebook hesap sahiplerinin alışık olduğu uygulama izin ekranı nihayet Instagram’a da geldi.

Instagram hesapları artık çok daha güvenli

Buna erişmek için  Ayarlar > Güvenlik > Uygulamalar ve Web Siteleri bölümüne girmek yeterli.

Uygulama bilgilerinize erişimi olan tüm web sitelerinin kullanışlı bir listesini sunmanın yanı sıra, verilerinizi belirli bir üçüncü taraf uygulamayla paylaşmadan önce açık onayınızı isteyen yeni bir yetkilendirme ekranına kavuştu.

Gizliliği oldukça üst seviyeye taşıyan bu yeni özelliklerin tüm kullanıcılara ulaşmasının altı ay kadar sürebileceği belirtiliyor. Cambridge Analytica skandalı sonrasında Facebook ciddi cezalar ile karşı karşıya kalırken, gizlilik konusunda çok daha şeffaf hale gelmeye başladı.

Google’da benzer şekilde yıllardır kullanıcıların hesaplarına erişim sağlayan uygulamaları kolayca kontrol etmesine imkan tanıyor. Instagram geliştirici API’lerine erişimi kullanıcı başına saatte 300 – 5000 istek ile sınırladı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
1
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz