Internet Explorer’da Güvenlik Açığı

2 min


0

Microsoft’un internet tarayıcısı Internet Explorer, yetersiz güvenilirği sebebiyle kötü bir üne sahip. Artık durum Internet Explorer için daha da kötü zira onu yalnızca yüklü bulundurmanız bile saldırıya uğramanıza yol açabilir.

Güvenlik araştırmacısı John Page, internet tarayıcısının MHT dosyalarını işlemesindeki bir problemin verilerin çalınmasına neden olabileceğini ortaya çıkardı. Internet Explorer’ın internet arşivi dosya şekli olan MHT, varsayılan olarak IE ile açıldığından Internet Explorer’ı kullanmanıza gerek bile yok. Saldırıya uğramak için bütün yapmanız gereken, eposta ya da bir sohbet üzerinden size gönderilen MHT dosyasını açmak.

Güvenlik açığı, Windows 7, Windows 10 ve Windows Server 2012 R2’yi etkiliyor. Daha da kötüsü rapor, Microsoft’un problemi hızla onarmayı reddettiğini, bunun yerine gelecekte onarmayı “düşündüğünü” söylüyor. Yani bir yama yolda yalnız bu yama gelene kadar hack’lenme ihtimaliniz var. Yama gelene kadar en iyi çözüm, Internet Explorer’ı kapamak ya da MHT dosyalarını diğer bir uygulamayla açmak (örnek olarak Vivaldi) olabilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Mahmut Sakar
Mahmut SAKAR, BBS TEKNOLOJİ AR-GE sorumlusu ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz