iOS 13 Beta’da USB-C’ye Geçiş İpuçları

2 min


0
1 Paylaşım

Ortaya çıkan bir görüntü, yeni iPhone’un, bir dönemi kapatıp yepyeni bir dönemi açacağının sinyallerini veriyor!

Apple, iPad Pro’da Lightning’i bırakıp USB-C’ye geçtiğinden bu yana iPhone’un da aynısını yapacağı söyleniyor. Bunun olabileceğine dair gerçek bir işaret, iOS 13‘ün beta sürümünde keşfedildi.

Yeni ortaya çıkan bir fotoğrafta Mac’e bağlı bir telefon görünüyor. Telefonun USB-C’ye benzer bir kabloya sahip olması dikkat çekiyor. iOS 13’ün iPhone 11 ile beraber geleceği biliniyor, bu nedenle yeni iPhone’ların USB-C girişiyle gelmesi beklenebilir.


Apple’ın iPad Pro’da USB-C’ye geçmesinin nedeni, bu bağlantı türünün daha yüksek güç sağlayabilmesi ve ek işlevler sunmasıydı. Örneğin USB-C üzerinden Thunderbolt 3 ve DisplayPort işlevleri sunulabiliyor.

USB-C’ye geçiş, iPhone’un daha hızlı şarj olmasını sağlayabilir. Yeni iPad ve Mac USB-C’yi kullandığından, bu cihazlara sahip olanlar, yanlarında sadece tek bir tür şarj cihazı taşıyabilecekler. Elbette kesin konuşmadan önce eylülde yapılacağına inanılan iPhone tanıtımını beklememiz gerekiyor.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Mahmut Sakar
Mahmut SAKAR, BBS TEKNOLOJİ AR-GE sorumlusu ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz