iOS 13, Kablosuz Şarj Makinelerinin Performansını Bilerek Azaltıyormuş

2 min


0
1 Paylaşım

Geçen zamanlarda yayınladığı yeni güncellemesi iOS 13, yazılım hatası  ve güvenlik kaygılarıyla eleştiri yağmurunun hedefinde. Son 14 gün içerisinde üçüncü kez güncelleme alan iOS 13, Apple telefon kullanıcılarının başını ağrıtacak yeni bir sorunla daha geldi.

ChargerLab, iOS 13’ün, iPhone’ların kullandığı 3.şahıs kablosuz şarj cihazlarının verimini krıtik bir şekilde azalttığını keşfetti. iOS 13.1’in piyasaya girmesi ile 7.5W max kablosuz şarj hızına sahip çok sayıda üçüncü parti kablosuz şarj makinalarının şu anda 5W gücünde çalıştığını belirten ChargerLab, iOS 13 çalıştıran bir iPhone” 11’in iki saat içinde kablosuz olarak yüzde 80’e kadar şarj olduğunu; ancak iOS 13.1’i kurduktan sonra bu oranın yüzde 55’e” düştüğünü söylüyor.

Apple’ın kullanıcıları korumayı amaçlayan bu adımı oldukça riskli görünebilir; fakat AppleInsider’a konuşan bazı üreticiler, Apple’ın bu konuda kendileriyle henüz bir etkileşime geçmediklerini söylüyor. Ve Qi sertifikasyon standartlarına net olarak uyumlu oldukları halde olduğu zaman bile, 5W sınırına takılmayacaklarına dair herhangi bir garantinin olmadığını da belirtiyorlar.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz