iPhone 11 Pro Max Özellikleri ve Daha Fazlası

4 min


0
1 Paylaşım

Bugün tanıtılan  üst seviye iPhone olan iPhone 11 Pro Max neler getiriyor?

5,8 inç’lik iPhone Pro’dan birazcık büyük olan iPhone 11 Pro Max, 6,5 inç ekran boyutuna sahip. iPhone 11 Pro Max’ın en önemli özelliklerinden biri, arka yüzündeki 12 megapiksellik üç kamerası. Bir telefon, bir geniş ve bir ultra geniş lensten oluşan kamera dizilimi, arka yüzdeki alışılmadık çıkıntının üzerinde yer alıyor. Apple’a göre yeni kameralar, detayları yakalamakta çok başarılı. Kameralar, aynı anda tek bir fotoğraf çekebilme yeteneğine sahip. Arka yüzdeki kamera çıkıntısının yüksekliği ise iPhone XS’dekinin iki katına yaklaşık.

iPhone 11 Pro Max, aynı iPhone 11 gibi Apple A13 yonga setiyle geliyor. Yeni işlemci performans geliştirmeleri sunduğu gibi, makine öğrenimine özel yeteneklere sahip ve daha yüksek bir güç verimliliği sunuyor.

Önceki iPhone’a göre gözden kaçmayan bir değişiklik, ses kapatma düğmesinin artık yana doğru değil, yukarı ve aşağı doğru hareket etmesi ve yuvarlak olması. Görünmeyen bir değişiklik ise iPhone Pro’ların artık 3D Touch’ı desteklemiyor olması. Dolayısıyla “ekrana sert basmak” yerine, iPhone XR’de olduğu gibi uzun basmanız ve titreşimi beklemeniz gerekiyor. İki iPhone Pro, farklı boyutları dışında neredeyse aynı görünüme sahip. OLED Super Retina HDR ekranın ön yüzü büyük oranda kapladığını, ön kameranın ve Face ID sensörünün ise geniş bir çentikte yer almayı sürdürdüğünü görüyoruz.

iPhone 11 Pro Max, şu dört renk seçeneğiyle geliyor: Midnight green, space gray, beyaz ve altın. Fiyatı 1.099 dolardan başlayan Pro Max, 64GB, 256GB ve 512GB depolama seçenekleriyle geliyor. iPhone 11 Pro Max için ön siparişler, bu cumadan itibaren alınmaya başlanacak ve telefon, 20 Eylül’de satışa sunulacak.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Mahmut Sakar
Mahmut SAKAR, BBS TEKNOLOJİ AR-GE sorumlusu ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz