Japonya’da Yüz Tanıma Yaparak Uygun Reklamları Gösteren Teknoloji

2 min


0

Reklam, bir projenin, bir ürünün katma değer kazanması için en önemli adımlardan biridir. Elinizde ne kadar kıymetli bir ürün olursa olsun reklamı yeterli ölçüde, hedef kitleye ulaştıramadığınız takdirde hiçbir anlam ifade etmez. Tüm bunlar göz önüne alınarak Japonya’da yeni bir teknoloji geliştirildi.

Geliştirilen yeni teknolojiye göre: Japonya’da bir taksiye bindiğinizde arka koltukta yüzünüzü tanıyan bir sistem var. Bu yüz tanıma sistemi yaşınızı, cinsiyetinizi algılayarak size uygun reklamları tablet üzerinden göstermektedir.

Bu sayede reklamlar hedef kitleye daha net bir şekilde ulaşmaktadır. Projenin çıkış amacını incelediğimizde hiç kuşkusuz doğru hedef kitle amaç edinilmiştir. Örneğin bir araç reklamı 4 yaşındaki bir çocuğun ilgisini çekmeyebilir. Ya da çekse bile o aracı alabilecek bir potansiyel müşteri değildir. Bunun için bu geliştirilen algoritma sayesinde yaş ve cinsiyet tespit edilerek reklamlar doğru hedef kitleye ulaştırılmaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bedir Sarı
Bedir Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz