Jeff Bezos’tan Açıklama

3 min


0

Jeff Bezos, genellikle Amazon’un sahibi ve CEO’su olmasıyla bilinse de birden fazla yatırıma sahip. Bu yatırımlar arasında, uzay teknolojileri üzerine çalışan Blue Origin de yer alıyor.

Amazon’da kazandığı paranın önemli bir kısmını bu projeye yatırması hakkında açıklamalar yapan Bezos, önemli olduğunu düşündüğünü belirttiği bu yatırım hakkında konuştu. Ünlü girişimci, Bu gezegen için, gelecek nesillerin dinamizmi için önemli olduğunu düşünüyorum. Bu benim son derece önemsediğim ve bütün hayatım boyunca düşündüğüm bir şey” açıklamasında bulundu.

Bezos, insanlığın geleceği olması için uzay teknolojilerinin kritik öneme sahip olduğunu belirterek,  “Sağlam bir uygarlığa sahip olmaya devam etmek istiyorsak biz insanlar uzaya gitmek zorundayız. Popülasyon olarak genişledik ve dünya göreceli olarak küçük kalıyor. Etkilerini iklim değişikliği, kirlilik ve ağır sanayide görüyoruz. Bu gezegeni mahvetme sürecindeyiz. Bu gezegeni korumak zorundayız.” dedi.

Gelecekte komplike ve zor üretilen mikroişlemci gibi cihazların maliyetlerinin düşebileceğini söyleyen Bezos, böylece fabrikaların uzaya taşınabileceğini belirtti. Yine de bu hayalin gerçekleşmesinin yüzlerce yıl sürebileceğini belirten Bezos, bu durumda insanların nerede yaşayacaklarını seçim şansları olacağını belirtiyor.

Bu seyahatleri mümkün hale getirmeyi amaçlayan Blue Origin’in ilk aracı New Shepherd’in testlerinin başladığını belirten Jeff Bezos, amaçlarını yakın zamanda insanları kısa süreli uzay seyahatlerine götürebilmek olarak açıkladı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bedir Sarı
Bedir Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz