Jeff Bezos’un Dünyası

2 min


0

Teknoloji artık bizim dünyamıza sığmıyor. Kendini aşan teknoloji uzayda yaşam arayışları, tatil arayışları içerisindedir. Bu konuda araştırma yapabilmek için oldukça güçlü bir maddi servete sahip olmak gerekir. Çünkü fazlasıyla pahalı maliyetlere sahiptir bu araştırmalar.

Bu konuda hayalleri olan ve hayallerini gerçekleştirmek için çalışmalara başlayan bir isim de Jeff Bezos. Amazon.com’un sahibi. Evet yanlış duymadınız. Bezos, “Blue Moon” adını verdiği uzayda bir yaşam alanı inşa etmek istemektedir. Tıpkı uzay filmlerindeki gibi bir yaşam hayal edilmektedir.

Jeff Bezos: “Bu kendi kendine yetebilen yaşam alanlarının kimileri sadece eğlence ve dinlence alanları olabilir. Hepsinde aynı yer çekimi seviyesi olmak zorunda değil. Kendi kanatlarınızla uçabildiğiniz yerler düşünün” açıklamasında bulunarak hayalindeki uzay yaşamını dile getirdi.

Jeff Bezos’un hayal dünyasında; her şey mükemmel olacak. İnsan tüm çevreyi kontrol altında tutabilecek. Mevsim şartları daima güzel olacak. Doğal afet gibi felaketler yaşanmayacak. Bu hayaller ilk duyulduğunda olağanüstü gelebilir. Ama hayal edilebilen bir şey neden gerçekleşmesin?


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bedir Sarı
Bedir Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz