Microsoft Teams Linux’a da Geliyor

3 min


0
1 Paylaşım
Microsoft’un iş sektöründe kullanılması için sunduğu “Microsoft Teams” uzun bir bekleyişin ardından Linux desteğine kavuşuyor. Yapılan açıklamalara göre Linux kullanıcıları, kısa bir süre sonra Microsoft Teams uygulamasını kullanmaya başlayabilecekler.
Yazılım devleri, farklı farklı  amaçlara uygun olarak geliştirdikleri yazılımlarla kullanıcıların işlemlerini yerine getirmeye çalışıyorlar. Artık iş sektöründe bile kullanılabilen uygulamalar, çalışanların “Home Office” olarak rahatça çalışabilmelerini sağlıyor.
Bu tarzdaki programlardan bir tanesi de Microsoft tarafından geliştirilen “Microsoft Teams”. Bu uygulama daha çok iş yerlerinde kullanılan “Slack” isimli programla benzerlik gösteriyor. Her iki program da çalışanların, birbirleriyle iletişimlerini sağlayan etkili özelliklerle dolu. Microsoft şimdiyse, Microsoft Teams’in Linux versiyonu için çalışmalarını yaptığını açıkladı.
Microsoft Teams; Windows, macOS, iOS ve Android gibi pek çok platform desteğine sahip olan yapısıyla bugüne dek pek çok kişinin kurtarıcısı olmuştu fakat Linux, bu platformların dışındaydı. Şimdi ise yapılan açıklamalarsa Microsoft’un Linux için de Microsoft Teams üzerinde çalışmalarını sürdürdüğünü açıkça gözler önüne getiriyor.

Linux kullanımı her geçen gün biraz daha yaygınlaşıyor. Hatta Microsoft, Windows 10’a yerleşik bir Linux sürümü oluşturmak için de çalışmalarını hızlıca sürdürüyor. fakat Slack’in bugüne dek sunduğu Linux desteğini Microsoft’un sunmaması, pek çok kullanıcı tarafından uzun süredir tartışma konusu olan bir durumdu. ancak Microsoft, bu tartışmalara son verecek adımı attı ve Microsoft Teams, kısa bir süre sonra Linux desteğine sahip olacak. Ayrıca Ubuntu ve Debian gibi Linux tabanlı sistemler de Linux’la birlikte bu uygulamaya sahip olacaklar.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Mahmut Sakar
Mahmut SAKAR, BBS TEKNOLOJİ AR-GE sorumlusu ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz