Microsoft’tan, Huawei olayında Trump Eleştirisi

2 min


0
1 Paylaşım

Microsoft Başkanı Brad Smith, Huawei konusunda yaşanan olayların ardından, ABD başkanı Trump’ı ciddi şekilde eleştirdi!

Huawei’nin ABD  ile sıkıntısı birkaç aydır devam ediyor.  Geçtiğimiz mayıs ayında Çinli şirket, ABD Ticaret Bakanlığı’nın kara listesine girmiş ve sonrasında da tartışmalar bir olumlu bir olumsuz yönde sürmüştü. Son olarak yakında tanıtılacak olan Mate 30 da Google uygulamalarının olmayabileceği konusu kafaları karıştırmışken , Huawei konusunda  eleştiri  Microsoft’tan geldi.

Microsoft Başkanı ve Baş Hukuk Müşaviri Brad Smith, Huawei konusundaki görüşlerini Bloomberg’e açıklamış. ABD Başkanı Donald Trump‘ı Huawei’ye karşı aldığı tavırdan dolayı ağır ölçüde eleştiren Smith, ortada Huawei’nin ABD’de engellemesine yönelik herhangi bir sebep olmadığına inandığını dile getiriyor.

Smith’in Bloomberg’e verdiği röportajda büyük ölçüde yakında yayınlanacak kitabı ile ilgili bilgiler de yer alıyor. Bill Gates’in ön sözüyle başlayan Tools and Weapons: The Promise and the Peril of the Digital Age şu an ön siparişte.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Mahmut Sakar
Mahmut SAKAR, BBS TEKNOLOJİ AR-GE sorumlusu ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz