NASA’dan 18 Projeye Finansman

3 min


0
1 Paylaşım

Her ne kadar büyük bir şirket, holding ya da devlete bağlı bir kurum da olsanız, yenilikleri takip etmek ve destek olmak sizi her zaman daha ileriye taşıyacaktır. Bu konuda NASA’nın güzel bir çalışması bulunmaktadır. NASA içerisinde NIAC (NASA Yenilikçi Gelişmiş Kavramlar) adı verilen bir platform bulunmaktadır. NASA kendi işleri ile meşgul iken bu platform da aynı zamanda başka yenilikçi projeleri denetliyor, inceliyor ve değerli olanlara yatırım yaparak bünyesine dahil ediyor.

Yakın zamanda NASA 18 yeni projeyi fonladığını kamuoyuna açıkladı. Bu 18 adet projeyi iki kısma bölmüş durumdalar. Bunlar FAZ1 ve FAZ2 olarak ayrılmaktadır. Birinci bölüm 9 aylık bir çalışma sürecinden geçecekler. Bunun ardından yaklaşık 125.000 $ yatırım alacaklar. İkinci bölüm için ise 2 yıllık sıkı bir çalışmanın ardından 500.000 $ yatırım alacaklar.

Birinci bölümde daha çok yüzen mikrop, güç yayma, kendi kendini iyileştiren cilt gibi projeler yer alırken ikinci bölümde ise daha çok esnek teleskop, nötrino dedöktörü gibi projeler yer almaktadır.

Her ne olursa olsun NASA gibi büyük bir kurumda yenilikçi fikir ve projeleri desteklemektedir. Bunun hem ülkemizde hem de dünyada yaygınlaşması gerekmektedir. Bu sayede yenilikçi beyinler hak ettikleri yerlere geleceklerdir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bedir Sarı
Bedir Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz