Okullarda çalışacak robotlar

3 min


0
1 Paylaşım

İnsanların gündelik hayatını kolaylaştıran robotların şimdilik daha çok yolu var. Fakat robot gelişiminde durmayan Alphabet X yeni bir akıllı robot geliştiriyor. Robotun isminin “Everyday Robot” olacağını söyledi.

Yeni bir akıllı robot geliştiriyor

Şirketin erken araştırma ve geliştirme bölümü olan Alphabet X yeni bir robot geliştiriyor.  Bu robotun en büyük amacı robotu birçok kamera ve karmaşık yazılımla donatarak. Robotların, etraflarındaki dünyayı keşfetme ve karşılaşabilecekleri her olası durumu önceden öğretilmelerine gerek kalmadan kendi başlarına öğrenmelerini sağlamak.

İlk prototip robotlar şimdilik çöplerin nasıl sıralanacağını öğreniyor. Farklı türdeki nesneleri algılamak ve onları uygun yerlere koymak robotlar için oldukça zor bir işlem. Alphabet X, robotların’ın çöplerin yüzde 4’den daha azını yanlış yere koyduğunu belirtiyor şimdilik.

Bu robotun sadece amacu bu değil, Alphabet X, Everyday Robot projesinin bir diğer amacının da gelecekteki diğer robotlara ilham kaynağı olacağını söyledi. Öğrendikleri şeylerin birçoğunun diğer robotlara aktarılması planlanıyor.

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz