Operaya Yeni Güncelleme

4 min


0
1 Paylaşım
Opera 62 olarak adlandırılan güncelleme, uygulamaya karanlık tema güçlendirilmesi  gibi iyileştirmelerinin aynı zamanda da   Görev Tamamlayıcı gibi yeni özellikler ekliyor.

Opera; Windows, Mac, Linux ve Android için tasarladığı Chromium tabanlı internet tarayıcısına Opera 62 adında yeni bir güncelleme gerçekleştirildi. Güncellemeyle gelen birçok yeni özellik vardır. İlk olarak Opera’nın geliştirme takımı, Opera 60’ta getirilen Reborn 3 arayüzünü geliştirmeye devam etmektedir. Ayrıca güncelleme, İnternet tarayıcısının Windows’un kendi karanlık ekranıyla birlikte  çalışmasını sağlıyor. Ek olarak daha önceden tarayıcıda bulunan Hızlı Erişim ve tarayıcı geçmişi özellikleri “Görev Tamamlayıcı” adında yeni bir özellikte birleştirilmiştir.

Opera 62’nin en yeni özelliği, tarayıcının Windows’un karanlık teması ile birlikte olması. Opera’nın kurulu olduğu bilgisayarda karanlık tema  aktifse tarayıcı da otomatik olarak karanlık moda geçiyor. Ayrıca karanlık modun kapsadığı alanlar da genişletildi. Bu yeni güncellemeyle karanlık mod; yetkilendirme kutucuklarını, içerik menülerini ve kitap ayracı düzenleyicisini de kapsıyor. Ayrıca işaretleme kutuları, fare işaretçisi üzerine getirildiğinde kırmızı oluyor.

Yeni güncellemeyle artık Opera’nın Kolay Kurulum menüsüne ana araç çubuğundan ulaşmak mümkün. Bu menü, daha büyük ekranları olan kullanıcıların daha büyük Hızlı Erişim sekmelerini görüntülemelerini sağlıyor.

Opera 62, yeni bir özellik olan “Görev Tamamlayıcı” yı da tanıtıyor. Bu özellik sayesinde tarayıcı, girilen sayfalara bakarak onları Hızlı Erişim menüsüne ekliyor. Böylelikle yarım kalmış işlere geri dönmek kolaylaştırılmış oluyor ancak bu özellik, hâlâ deneysel. Yani bu özelliğin şu anki kullanım alanları sınırlı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bedir Sarı
Bedir Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz