En Yeni Çıkan Oyunu Bile Nerden Tanıyoruz ?

6 min


1
1 Beğeni

Günümüzde her geçen gün yeni bir oyun piyasaya sürülmekte ve oyun dünyası her yeni çıkan oyunla biraz daha büyümekte fakat bugün çıkan en yeni oyun bile bize bir yerlerden tanıdık gelmekte.Bunun sebebi ise oyun geliştiricileri bir proje üzerinde çalışmaya başlamadan önce oyuncu kitlelerinin hangi oyunlara daha çok değer verdiğini,eğer oyun bir önceki serinin devamı ise oyunun kullanıcılardaki bıraktığı izlenimi baz alarak yeni çıkaracağı oyunun konusunu serinin eski oyunlarından çok fazla uzaklaştırmadan belirlemekte.

işte günümüzde çok popüler olan oyunları hafızamıza kazıyan 5 oyun;

5-Max Payne 

Serinin ilk oyunu sırasıyla American Dream, A Cold Day In Hell ve A Bit Closer To Heaven olmak üzere 3 (üç) ana bölümden oluşmaktadır. İlk oyun çok dramatik bir sahneyle başlar ve bu sahne unutulmazlar arasına girmeyi başarmıştır.Oyunculardan çok olumlu tepki toplayan bu oyun Max Payne serisinin hafızalarımza kazınmasını sağlamıştır.

 

4-FARCRY

Far Cry, Almanya’da Crytek tarafından geliştirilmiş ve üç Türk yazılımcının da arasında bulunduğu Ubisoft tarafından yayınlanmış bir video oyunu. 23 Mart 2004’te Microsoft Windows için satışa sunulmuştur. Far Cry dört ay içinde 730,000 adet satılmış ve gücünü oyun dünyasına kanıtlamıştır.

 

3-Half Life

Günümüzdeki bir çok fps oyununun atası diyebileceğimiz Half-Life, 1998 yılında Sierra Studios tarafından yayımlanan ve Valve tarafından üretilen birinci şahıs nişancı bilim-kurgu video oyunudur. Oyun, serinin ilk oyunu olmakla beraber aynı zamanda Valve’nin ürettiği ilk oyundur.Günümüzde en popüler oyunlardan birisi olan CS-GO (Counter Strike Global Offensive)’nun atası olarak bilinmektedir.

 

2-Call of Duty 2

Call of Duty 2, yapımı Infinity Ward, dağıtımı Activision tarafından gerçekleştirilmiş birinci şahıs nişancı tarzında bir video oyunudur. II. Dünya Savaşı’nı konu alır. Gerçeğe yakın efektleri ve oynanabilirliği ile dikkat çeker. Call of Duty serisinin en beğenilmiş oyunlarından birisidir.

1-Grand Theft Auto(GTA) III

Açık dünya oyunlarının başını çektiği Grand Theft Auto serisinin gönüllere taht kurduğu versiyonu olan Grand Theft Auto 3 DMA Design tasarlanılarak, Rockstar Games tarafından piyasaya çıkarılan serinin üçüncü oyunudur. Oyun, PlayStation 2 konsolları için 22 Ekim 2001’de, PC için 2 Mayıs 2002’de ve Xbox için 21 Ekim 2003’te satışa sunulmuştur.Her yeni çıkan GTA oyunu grafik seviyesi olarak gerçek hayata yaklaştığı gibi gerçek hayatta yapabildiğimiz bir çok aktiviteyi oyun içerisinde yapabilmemiz için kendini geliştirmeye devam etmektedir.

Bu saydığımız oyunlar oyuncular tarafından çok sevilerek oynanması yanında oyunun kendisinden sonra yapılacak serileri ve oyun sektörünün yol belirleyicileri olmuştur.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1
1 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
2
love
lol lol
0
lol
omg omg
1
omg
win win
1
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz