PlayStation 5’e İlk Bakış

2 min


0

Sony’den Mark Cerny (yeni nesil konsol için sistem mimari başkanı), Wired ile yaptığı bir söyleşide, sıradaki PlayStation modeli ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Öncelikle şunu belirtelim; Cerny, cihazın adının PlayStation 5 olup olmayacağını bütün ısrarlara rağmen açıklamadı. Yani evimize girecek olan bir sonraki Sony konsolunun adının ne olacağı halen net değil. Ama biz şimdilik, cihaza PlayStation 5 olarak bakacağız.

Bu yılın başlarında ortaya atılan bazı iddialarda, PlayStation 5’in 2019 yılında tanıtılacağı ve piyasaya sürüleceği söyleniyordu. Cerny ise bu iddiayı net bir dille yalanladı. Piyasa tarihi vermese de, 2019 yılında yeni bir PlayStation beklemememiz gerektiğini açıkça ifade etti. Bu da, PlayStation 5 için en iyimser tarihin 2020 olduğu demek oluyor.

Yine Cerny’nin açıklamalarına göre, yeni nesil konsolda SSD depolama birimi bulunacak. Ayrıca konsol PS4 oyunları ile tam uyumlu çalışacak. PS3 ya da daha eski modellerdeki oyunlar içinse pek iyimser göründüğünü söyleyemeyiz.

Son olarak, konsolda bir optik sürücü bulunmayacağı iddiası da Cerny tarafından çöpe atılmış durumda. Cerny, fiziksel medyaları desteklemeye devam edeceklerinin altını çizdi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Mahmut Sakar
Mahmut SAKAR, BBS TEKNOLOJİ AR-GE sorumlusu ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz