Robot Düğün Fotoğrafçısı EVA…

2 min


0

Robotların işlerimizi alacakları iddiaları uzun yıllardan beri sürekli olarak karşımıza çıkmaktaydı. Otomasyon hayatımızın her noktasına girerken şimdilik çoğumuzun işini robotlara kaybetme endişesi çok yok yalnız düğün fotoğrafçıları için durum biraz daha farklı olabilir.

Birleşik Krallık merkezli Service Robots firması, kiralanabilecek birçok droid sunuyor ve bunlardan bir tanesi de Eva olarak adlandırılan fotoğraf robotu. İnsansı robot, yüz tanıma teknolojisini kullanarak insanları belirledikten sonra fotoğraf çektirmek isteyip istemediklerini soruyor. Eva, 2019’un başlarında sunulmuştu yalnız 7 Nisan tarihinde resmi olarak ilk düğününü fotoğrafladı.

Gary ve Megan Barker’ın düğünü için kiralanan robot için damat Gary’nin ifade ettiğine göre, düğün için kusursuz bir ekti ve davetliler hâlâ bu robot ile ilgili konuşuyorlar.

Eva, insansı gövdesinin ön kısmında etkileşimli bir renkli ekrana sahip ve fotoğraf çekmeye başlamadan önce davetliler çeşitli seçeneklerin arasında seçim yapabiliyorlar. Ayrıca Service Robots’un Eva ile birlikte sunmuş olduğu baskı istasyonu da fotoğrafların anında alınabileceği demek ve davetliler, fotoğrafları istedikleri medya platformuna yükleme opsiyonuna de sahipler…


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Mahmut Sakar
Mahmut SAKAR, BBS TEKNOLOJİ AR-GE sorumlusu ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz