Samsung İçin Harekete Geçme Vakti

Görünüşe göre Samsung'un işletme geliri, bir önceki yılı mumla aratacak kadar düşük olacak!2 min


0
3 Paylaşım

Samsung, 2019 ilk çeyrek gelir raporu için ön rehberini yayımladı ve tahminlerine göre 6.2 trilyon won (aşağı yukarı 5.5 milyar dolar) işletme karı bekleniyor. Bu, bir önceki yılın aynı döneminde kazanılan 14.4 milyar dolar karın yarısından azına denk geliyor. Samsung, yakın zaman önce de hafıza çiplerinin fiyatlarının düşmesi, ekranlar için isteğin azalması gibi nedenleri belirterek yatırımcılarına kötü haberlerin yolda olduğunu söylemişti.

Kesin sayılar ve ayrıntılı açıklamalar için, resmi gelir raporunu beklememiz gerekiyor ve bu da birkaç hafta demek. Ancak Samsung en son gelir raporunda Galaxy S10 serisinin duruma yardımcı olacağını ümit ettiğini söylemişti.

Samsung en son bu boyutta bir azalma gördüğünde Galaxy Note 4 ve 4K TV’ler bekleniyordu. Firma, artık veri merkezlerine yapılacak yatırımların hafıza için daha çok talep oluşturacağını ve yüksek fiyatlı Galaxy Fold’un yeni esnek ekranı ile rakiplerinden talep oluşturarak karı yükselteceğini ümit ediyor…


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
3 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Mahmut Sakar
Mahmut SAKAR, BBS TEKNOLOJİ AR-GE sorumlusu ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz