Samsung’dan Kötü Haber

3 min


0

Teknoloji devlerinden bir tanesi olan Samsung, ciddi bir güvenlik problemi ile karşı karşıya kaldı. Güney Kore’de ciddi isimlerin telefonlarını ekleyerek şantaj yapan hackerler, Samsung cihaz kullanan birçok kullanıcıyı tedirgin etmiş durumda. Lakin Samsung bunun bir güvenlik açığı olmadığı konusunda ısrarcı davranmaktadır.

Patently Apple, 2019 yılının kasım ayında yaptığı bir açıklamada Samsung Galaxy S10 ve Note10 modeli akıllı telefonların parmak izi okuyucusunda ciddi bir güvenlik sorunu olduğunu belirtti. Bunun üzerine Samsung da Qualcomm’un 3D Sonic teknolojisini cihazlarında kullanmaya karar verdi fakat yaşanan bu güvenlik sorunu, o kadar ciddiydi ki Güney Koreli teknoloji devinin hem finansal hem de güvenlik açısından büyük zararlar görmesine sebep oldu. Hatta bazı bankalar, Samsung’un amiral gemilerine olan güvenlerini tamamen yitirdiklerini açıkladı.

Güney Kore medyası tarafından iletilen bilgilere göre Samsung’un cloud hacklenerek, ünlü isimlerin video, fotoğraf ve mesajlarının medyaya sızdırıldığı yönündedir.

Bazı kullanıcılar, hackerların para talebini yerine getirse de Joo Jin-mo adlı oyuncu, hackerlara herhangi bir ödemede bulunmayı reddetti. Hackerlar da Joo ile başka bir oyuncu arasındaki mesajları internette birçok platformda paylaştı. Özellikle cinsel içerikli konuşmaların yer aldığı mesajlar, Joo’nun imajının da büyük ölçüde zedelenmesine yol açtı.

Samsung ise yaptığı açıklamalarda, yaşanan bu durumun Galaxy cihazlarının ya da sunduğu Cloud hizmetinin hacklenmesinden kaynaklanmadığını ve ünlü isimlerin kullanıcı adlarıyla şifrelerinin başka bir yerden çalınmış olabileceğini savunuyor.

Bakalım yakın zamanda bu olay nasıl sonuçlanacak. Merakla bekliyoruz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
1
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bedir Sarı
Bedir Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz