Sanal Nesnelere Dokunmak Mı?

2 min


1
1 Beğeni

Teknolojinin gelişmesi ile eğlence sektörü de bir hayli canlılık kazandı. Sanal gözlükler, oyunlar derken ilerleyen teknoloji sayesinde artık sanal nesnelere dokunmak da mümkün. Böylece izlenen filmler, animasyonlar ya da oynadığımız oyunlar daha gerçekçi bir hal almış olacak.

Zürih’teki bilim adamları son derece hafif bir eldiven geliştirdiler. Bu eldiven sayesinde sanal nesnelere dokunma, kavrama gibi işlemleri gerçekleştirebiliyorlar. Geliştirilen bu eldiven çok küçük bir batarya ile güç sağlıyor. Bu da hem elde hafiflik hem de kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Şu an hala test aşamasında olan eldivenler, yapılan testleri başarıyla geçti. Artık sadece tanıtımı kaldı.

Tabi bu konuda yapılan ilk çalışma olduğu için mutlaka eksikleri olacaktır. Özellikle ellerimiz çok hassas duyulara sahip olduğu için geliştirilen bu ürünün gerçek duyular kadar etkili olması beklenemez. Bundan sonraki süreçte AR-GE’si sürecek olan bu üründe çalışılacak en önemli konu hassasiyeti arttırmak üzerine olacaktır.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1
1 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bedir Sarı
Bedir Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz