Sets İşlevi Windows 10’a Hiç Gelmeyebilir

2 min


0

Microsoft, Windows’un arayüzüne sekmeleri ilave edecek olan Sets’i 2017’de duyurmuştu. İşlev, kullandığınız programları web tarayıcılarında olduğu gibi sekmeler biçiminde gruplandırmanızı sağlıyordu. Windows 10 versiyon 1803’ün ilk ön izlemelerinde test edilen ve bir vakit kaldırılan işlev, Redstone 5 testlerinin başlamasıyla yeniden kaldırıldı.

İşlevin öldürülmüş olma olasılığı güçlü görünüyor. Microsoft’tan idareci Rich Turner’ın tweet’ine göre “kabuk ile sunulan sekme tecrübesi, artık yok”. Ancak Turner, “sekmeler ilave etmek, yapılacak listemizde üst sıralarda” kelimelerini de ilave ediyor. Tweet’te bir kavram karmaşıklığı olabilir, bu surattan Microsoft’tan mevzuyla alakalı bir söyleme yapılması, vaziyeti çok daha net bir şekilde ortaya koyacaktır.

Twitter’daki mevzu Windows Console’daki sekmeli sayfalar hakkında da olabilir, bu gidişatta Turner sadece konsola ilave edilecek sekmelerden bahsetmiş olabilir. Olasılık düşük, ancak Microsoft bir söyleme yaparsa mevzu sarihliğe kavuşmuş olacak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Mahmut Sakar
Mahmut SAKAR, BBS TEKNOLOJİ AR-GE sorumlusu ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz