Sonsuza Kadar Yaşamak Mı?

2 min


0

Birçoğumuz sonsuza kadar yaşamı hayal etmiştir. Bu düşünce yüzyıllarca yıl öncesine dayanmaktadır. Günümüz teknolojisi ile beynin bilgisayara aktarılması ve kriyojenik dondurma konusundaki bilimsel çalışmalar devam etmektedir.

Kriyojenik dondurma nedir? Kriyojenik dondurma; gelecekte istediği zaman yaşamak isteyen birey ilk önce bu konuyla ilgilenen bir firmayla görüşmek durumundadır. Anlaşma sağlanması durumunda yüksek bir ücret karşılığında bir sözleşme imzalanır. Sonrasında birey -270 derecelik bir azot tankında uyutulur ve belirtilen tarihte uyandırılır. Oldukça ilginç değil mi?

Bu olaya bir örnek vermek gerekirse Rana Slyvatica cinsi bir kurbağa kış ayları kendini güvenli bir bölgede dondurur. Bahar aylarında ise kendini çözerek yaşamına kaldığı yerden devam eder. Bu örnek ele alındığında karşımıza çıkan sorun şudur ki: bu kurbağa tekrar çözülmek için vücudunda buna uygun yapısı vardır. Fakat insanoğlunda böyle bir durum söz konusu değildir. Dolayısıyla insanoğlu için bu olay zor gözükmektedir.

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bedir Sarı
Bedir Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz