SpaceX Roketleri Başarı İle İndirdi

2 min


0
1 Paylaşım

SpaceX bugün sadece başarılı bir şekilde uçtuğu için ilk ticari görevinde Falcon Heavy roketi olduğu için tarih yazdı, aynı zamanda ilk etaptaki üç yükselticiyi de ilk kez kurtardı. Arabsat-6A, jeosenkronize yörüngeye yüksek kapasiteli bir telekomünikasyon uydusu gönderme misyonu, şu anda çalışan en güçlü roket ve şimdiye kadar yapılmış en güçlü dördüncü olan Falcon Ağır’ın ikinci uçuşudur.

Dünya’nın gece tarafını geçtiğinde, roketin ilk etabını oluşturan üç Falcon yükselticisi, iki taraf yükselticilerini Florida’daki Cape Canaveral Hava Kuvvetleri İstasyonuna geri gönderen karmaşık bir yörüngede manevra yaptı. başarılı, eşzamanlı bir yere iniş yaptıkları yer. Bu arada, diğer ikisinden daha yükseğe düşen ve daha aşağıya inen çekirdek güçlendirici, Atlantik Okyanusu’na yerleştirilmiş “Elbette Seni Seviyorum” drone gemisinin güvertesinde dramatik bir iniş yaptı.

SPACEX ilk üç aşamalı ünitenin güvenli bir şekilde inmesini ilk kez gerçekleştirdi.

Aşağıdaki video, canlı yayın akışının tekrarıdır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Batuhan SARI
Batuhan Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz