Spotify’a Instagram Benzeri Hikayeler Özelliği Geliyor

3 min


0

Bir Reddit kullanıcısı tarafından aktarılan ve Android Police tarafından ekran görüntüleri paylaşılan bilgiye göre Spotify, Instagram benzeri bir arayüze sahip olan hikayeler özelliği geliştiriyor.

Snapchat’in birkaç yıl önce birdenbire popülerleşmesi, Facebook’un hazineyi fark etmesine ve Snapchat’in ‘24 saat içinde kaybolan gönderi’ formatını Instagram’a eklemesine neden olmuştu. Facebook, Hikayeler adlı bu özelliğin Instagram’da fazlasıyla tuttuğunu görünce Facebook, Messenger gibi uygulamalarına da getirdi. İlerleyen zamanlarda ise YouTube’dan Tinder’a kadar pek çok uygulamada bu özelliği görür olmuştuk.

Frogaranaman adlı Reddit kullanıcısı tarafından aktarılan bilgiye göre dünyanın en büyük çevrimiçi müzik servisi olan Spotify, Instagram Hikayeler benzeri bir özelliği kendi uygulamasına getiriyor. Storyline adı verilen özellik, Spotify’ın ‘şimdi oynatılıyor’ ekranının altında Instagram Hikayeler benzeri kartların açılmasıyla sonuçlanıyor. Sanatçılar tarafından paylaşılan bu kartlarda dinlediğiniz şarkı ve müzisyen hakkında bilgi alabiliyorsunuz.

Instagram’daki Hikayeler özelliği genellikle kullanıcıların anlık paylaşımları için kullanılıyor. Spotify ise kendi ‘hikayeler’ özelliğini sanatçılara özel hale getiriyor. Üstelik bu hikayelerde sanatçıların anlık paylaşımları yerine bilgi kartları bulunacağından daha ‘faydalı’ bir özellik olabilir. Kullanıcıların bu özellikten ne kadar faydalanacağı ise meçhul çünkü çoğu kullanıcı Spotify uygulamasını kullanırken gözü cihaz ekranında olmuyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Mahmut Sakar
Mahmut SAKAR, BBS TEKNOLOJİ AR-GE sorumlusu ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz