Steam’den Linux’a Üzücü Haber

2 min


0

Ubuntu’da  steam üzerinden oyun oynuyanlar,işletim sistemine gelecek  güncelleme  sonrasında herkes cok büyük şok yaşayabilir!

Linux’ta  oyun oynamayı  seviyorsanız ve bunun için ubuntu’yu tercih ediyorsanız ,başka bir dağıtıma geçmek istiyebilirsiniz valve, steam’in ubuntu 19.10 sürümüyle ile ubuntu’ya verdiği resim desteği bitecek.

Bu gibi gelişmiş oyunlar belki hemen  etilemeyecek, fakat  steam’ın  ve daha önce çalışan her oyunun ubuntu’da tekrar calışacağı garantisi bulunmuyor.32-bit  x86 bileşenler  ubuntu’dan kaldırılacağından diğer başka platformları’da etkileyebilir. Örnek verirsek phoronix’e  göre ubuntu 19.10 altında 32-bit paketleri olmaksızın GOG oyunları da oynanmıyor.

Sorunlar ne zaman içerisinde giderebilir  ubuntu 19.10 için işlev geliştirme Ağustosta dondurulacak ubuntu takımı  eğer planlarını değiştirmezse, steam’ın ümidi diğer gelecek sürümler kalacak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bedir Sarı
Bedir Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz