Süper İnsan İşçi Mi?

2 min


1
1 Beğeni

Herkesin bildiği üzere Google X’in kurucularından bir tanesi Sebastian Thurn’dur. Thurn’a göre insanların, teknolojinin gelişmesinden dolayı işsiz kalırım endişesi boşa. Çünkü bu konuda yürütülen çalışmalar sonucunda yapay zeka yardımıyla ‘süper insan işçiler’ oluşturulacak.

Bu durum insanoğlu için olumlu bir durum mu tartışılır. İnsanoğlu karşısında teknolojik olarak gittikçe güçlenen yapay zeka, insan zekasının ötesine geçerse ne olur? Aslında tartışmanın ana mantığı da budur.

Bu eleştiriye Google X’in kurucularından olan Thurn, tekrarlayan işlerden insanoğlunu kurtarmak için geliştirildiğini ileri sürmektedir. Bunun için korkulacak bir durumun olmadığını belirtmektedir. Thurn; “Zamanını aynı işleri yapmakla geçiren bir doktorsunuz. Yapay zeka sizi izleyerek tekrarlayan işlerden kurtaracak. Böylece süper insan olacaksınız” görüşünü savunmaktadır. Bu görüşünde taraftarda toplamaktadır.

Bakalım ilerleyen yıllarda bizleri neler bekliyor olacak?


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1
1 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
1
omg
win win
0
win
Bedir Sarı
Bedir Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz