Teknolojiye Yepyeni Bir Soluk Daha : LG Şeffaf Telefon Üreteceğini Açıkladı

2 min


0
2 Paylaşım

Uzun uzun yıllardan beri konuştuğumuz katlanabilir akıllı telefonlar sonunda gerçek oldu ve artık hayatımızda. Ancak kuşkusuz gözler şimdi bu teknolojiyi geliştirmekle birlikte farklı alanlara doğru çevrilmiş durumda. LG’nin bu noktada hedefi ise, görünen o ki “şeffaf” bir telefon.

9 Nisan tarihinde ortaya çıkan tam 90 sayfalık patent örnek olarak LG, tamamıyla şeffaf bir akıllı telefon üretmeyi hedefliyor. En azından bu konu ile ilgili araştırma ve geliştirme durumundalar. Patent örneğindeki kayıtlara baktığımızda, bu yeni akıllı telefon şeffaf olmasının yanı sıra yine katlanabilir bir dizaynı gözetiyor. Ekranlar arasında kıvrılabilir bir menteşe sistemi tasarlanmış.

Raporda ifade edildiğine göre telefonun şeffaflık seviyesini ayarlayabiliyorsunuz. Bu sayede ekranın saydamlığını azaltabilir ve geleneksel akıllı telefon kullanımı da sağlanabilir. Yine nesnelerin 3D olarak görüntülenebilmesini sağlayan lazer sensörüyle de donatılacağına dair bilgilerin bulunduğu patentte yazanlar karşımıza ne zaman çıkar, ne kadarı gerçekleşir, kuşkusuz şimdiden söylemek zor. Bekleyip göreceğiz…


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
2 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Mahmut Sakar
Mahmut SAKAR, BBS TEKNOLOJİ AR-GE sorumlusu ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz