Telegram’ın Kripto Parası Gram Piyasaya Çıkıyor

2 min


0
1 Paylaşım

Mesajlaşma devi Telegram da kripto para birimi dünyasına giriyor. Üstelik bu dijital paranın adı ve çıkış tarihi bile belli!

Facebook’un kripto para birimi Libra, yasal zorluklarla karşı karşıya kalırken, başka bir sosyal platform kendi dijital para birimini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. New York Times’ta yayınlanan bir rapora göre, Telegram önümüzdeki 1-2 ay içinde Telegram kripto parası olan Gram’ı çıkartmayı hedefliyor.Bir süredir rivayet edilen para birimi, Bitcoin’e benzer bir yapı ile işlem görecek. Gram dijital cüzdanlarını global çapta 200 milyon ile 300 milyon olan kullanıcısının kullanımına sunacak olan Telegram, 31 Ekim tarihine kadar ise yeni para birimini pazara sunmak zorunda.2018’de şirkete 1.7 milyar dolarlık yatırım yapılmış olan Gram için verilen tarih 31 Ekim. Eğer bu tarihe kadar Telegram yeni para birimini piyasaya sürmez ise, bu yatırımı yatırımcılara geri ödemek durumunda kalacak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Mahmut Sakar
Mahmut SAKAR, BBS TEKNOLOJİ AR-GE sorumlusu ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz