Tesla elektrikli kamyonetini Elon Musk tanıtım tarihini açıkladı

2 min


0
1 Paylaşım

Teknoloji dünyasına yaptığı projeler ile damgasını vuran Elon Musk,Twitter üzerinden takipçilerine bir müjde daha verdi, Musk’ın yaptığı açıklamaya göre Tesla’nın elektrlikli kamyoneti 2 ila 3 ay içerisinde tanıatacağını belirtti.

Elon Musk’a göre Tesla’nın elektrikli kamyoneti iki ila üç ay içinde tanıtıcak. Deneyimli yönetici neredeyse bir yıldır bu konuyu gündeme taşıyarak tansiyonu yükseltiyor. Sonunda aracın ne zaman sahneye çıkacağı konusunda Elimizde tarih var.

Musk geçen Kasım ayında kamyonetin cyberpunk ve blade runner tarzı olacağını ve çok fazla titanyum içereceğini söylemişti. Buna ek son derece iddialı bir tasarıma sahip olacağından bahsetti. Tesla kamyonet 6 koltuklu oturma düzeni ve ortalama 650 – 800 Kilometre arası mezili olacak

BAŞLANGIÇ FİYATI BELLİ OLDU

Çift motordan güç alacak aracın 4 tekerlekten çekiş(AWD) sistemi ve dinamik süspansiyon ile geleceği düşünülüyor. Ayrıca 150 tona kadar çekme kapasitesi sunacağını belirtelim. Electrek’in son raporuna göre Ford F-150’den çok daha iyi olacağı iddia edilen bu kamyonetin başlangıç fiyatı 50 bin dolardan düşük olacak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Mahmut Sakar
Mahmut SAKAR, BBS TEKNOLOJİ AR-GE sorumlusu ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz