Teslaya Rakip Geliyor!

3 min


0

Geçen zaman tanıtılan Telsa, ilginç bir tasarımıyla ilgileri üzerine çekmeşti. Birçok ön sipariş alan Tesla, gelen ilgiden memnun gibi. Fakat Amazon ve Ford tarafından 1.3 milyar dolarlık yatırım alan şirket, Rivian R1T ve Rivian R1S modelleri ile Teslanın Rakibi olmayı hedefliyor.

Rivian R1T ve Rivian R1S

Rivian, 2009 yılında kurulan bir elektrikli kamyon üreticisi. Yapılan yatırım turlarında, Ford Motor Company ve Amazon‘un katılımıyla düzenleniyor. Rivian kurucusu ve CEO’su RJ Scaringe, “Bu yatırım ekibimize, ürünlerimize, teknolojimize ve stratejimize güven gösteriyor. Bu güçlü hissedarların desteğini almaktan büyük heyecan duyuyoruz.” dedi

Amazon tarafından 700 milyon dolarlık yatırım aldı. Nisan 2019’da Ford Motor Company, 500 milyon dolarlık yatırım yaptı ve şirketlerin bir araç projesi için iş birliği yapması kararlaştırıldı. eylül ayında ise Cox Automotive 350 milyon dolarlık yatırım yaptı.

Ayrıca Amazon ve Rivian arasında gerçekleştirilen bir ortaklıkta elektrikli dağıtım aracı projesi üzerine. Amazon, dağıtım yaptığı araçları elektrikli araca çevirerek uzun süreçte kazanç elde etmeyi planlıyor.

2020 yılında müşteriye teslimatının yapılması planlanıyor.

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz