Tesla’ya Yeni Rakip Güneş Enerjisi İle Çalışan Otomobil: Lightyear One

2 min


0

Elektrikli araçlar hızla popülerlik kazanıyor. Tesla yalnızca elektrikli otomobiller üretmekle kalmayıp aynı zamanda sürücünün  deneyimini  yazılım  güncellemeleriyle geliştirmek odaklanması ’da çalışmaların o yön ’de artmasını sağlıyor. Ama tesla rekabet olmadan yapamaz. Lightyear isimli Hollandalı şirket güneş enerjili  lightyear one’ı  sundu.

Lightyear one adını verilen aracın, elektrik  araç sarj cihazları şebekesinde  az  yüklenecek  şekilde tasarlandı ve bunu iki şekilde  yapılıyor. İlk olarak arabanın kaputu ve catısı, otomobilin gövdesine aynı hizada güneş ışığını kullanarak elektrik  üretmesini  sağlayan güneş  pananelleri koyuluyor. Elbette  alacağımız ışık kaynağı dünya’ya göre  degeşebilir. Tekerleklerin’de  bulunan küçük motorlar  otomobil hareket ettiğinde  harcanan miktar enerjiye dönüşüyor.

Lightyear  one, tam sarjla 800 kilometre yol kat edebilir, kışın ise bu miktar  400 kilometreye düşüyor.Lightyear one’dan şuana kadar 100 tane satılabilmiştir. Şirket ön satış için 500 adet daha yerli olduğunu belirtiyor. Aracın ön satış fiyatı ise 119.000 euro.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bedir Sarı
Bedir Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz