Tofaş Araç Rekorunu Kırmaya Devam Ediyor

3 min


0
1 Paylaşım

Koç Holding ve FCA’in (Fiat Chrysler Automobiles) eşit hissedar olduğu Tofaş fabrikaları ülke tarihindeki araç üretiminde rekor kırıyor. Fiat üretimi yapan fabrikada 6 milyona yakın araç satışa hazır duruma getirildi.

450 bin adetlik üretim kapasitesi ve 7 bini aşkın çalışanıyla Fiat’ın en büyük üretim noktalarından olan Tofaş fabrikası, geçtiğimiz dönemde aldığı 1 milyar dolarlık yatırımıyla dikkat çekiyor. Fabrikadan çıkan 6 milyon aracın 3,2 milyonu ihraç edilmiş durumda.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan TOFAŞ CEO’su Cengiz Eroldu, Tofaş fabrikalarının rekabet ağını oluşturduğunu aktardı. CEO Eroldu üretilen 6 milyon araç hakkında şunları söyledi:

“Müşterilerimizin ihtiyacını takip ederek ürün, hizmet ve teknolojimiz de yeniliklere yatırım yapmaya ve Türkiye otomotiv sanayisine katkı sağlamaya devam edeceğiz. En az 50 yıl daha Türkiye’nin önde gelen ve küresel arenada rekabetçiliğini koruyan şirketi olmaya devam etmek niyetindeyiz”.

550 bin Fiat Egea Üretildi

550 bini aşkın Fiat Egea ürettiklerini dile getiren Eroldu, “TOFAŞ AR-GE’nin yetkinliği ve müşteri ihtiyaçlarına yönelik doğru ürün geliştirmenin önemini bir defa daha ortaya koyuyor” şeklinde konuştu. Ayrıca Egea üretimlerinin son dört yılda hız kazanmasıyla birlikte 400 bin Egea ihraç edildi.

1 milyar dolarlık dev yatırım sonrasında tüm dikkatleri üzerine çeken Tofaş, şimdi ise 225 milyon dolar tutarındaki facelift yatırımıyla, Egea ailesi üretimine 2024 yılına kadar devam edecek.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bedir Sarı
Bedir Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz