Trump, “Engelleyebilme Hakkını” Geri İstiyor

2 min


0

ABD Başkanı Donald Trump, kendisini Twitter’da kullanıcılarını engellemekten alıkoyan mahkeme kararına savaş açtı!

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter’da kullanıcıları özgürce engelleyebilmek için itiraz edecek. ABD Adalet Bakanlığı, İkinci ABD Gezici Temyiz Mahkemesi’ne duruşmanın tekrarı için başvuruda bulundu.

Adalet Bakanlığı’nın iddiasına göre Trump hakkında verilen karar, “temelinde yanlış anlamaya” dayanıyor. Başvuruya göre bu tür bir karar, “kişisel hesaplardan yapılan her paylaşımı anayasal incelemeye tabi bir devlet eylemine dönüştürecek“.

Ancak Trump’in işi kolay olmayabilir çünkü hakim Barrington Parker, önceki kararında @RealDonaldTrump hesabının resmi faaliyetlerde “Beyaz Saray’ın ana araçlarından biri” olduğunu söylemişti ve Trump’ın tweet’lerinin devlet eylemi olduğundan dolayı incelemeye alındığını vurgulamıştı.

Trump, kendi hakkındaki eleştirileri görmek istemese de karar, rakip politikacıların birbirlerinin fikirlerine karşı mücadeleyi sürdürmelerini sağlayabilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Mahmut Sakar
Mahmut SAKAR, BBS TEKNOLOJİ AR-GE sorumlusu ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz