Türk Bilim İnsanından Harika Bir Haber

3 min


0

Yine gurur duyacağımız bir haber aldık. Ve bunu sizlerle paylaşmak bizi çok mutlu etti. Arizona Üniversitesi’nde doçent olan Türk bilim insanı Betül KAÇAR twitter hesabından muhteşem bir müjde verdi. Betül KAÇAR’ın paylaşımına göre Türk bilim insanımız NASA’nın evrendeki yaşam izlerini araştırmak için kurduğu ekibe kabul edildiğini açıkladı.

İnsanoğlunun en çok merak ettiği konuların başında gelen “Evrende bizden başka yaşam formu var mı?” sorusu için çalışan bilim insanları vardır. Dünya’nın en ünlü üniversitelerinde görev alan birçok bilim insanı bu konuda çalışmalarını sürdürmektedir. Bu konuyla alakalı kurulacak ekipte artık bir Türk de vardır. Betül KAÇAR.

Betül KAÇAR bu haberi kendi twitter hesabı üzerinden sevdiklerine paylaşmıştır. KAÇAR: “Güzel bir haber. Kelimelere dökmekte zorlanıyorum, ama şöyle: Evrende yaşamın izlerini araştırmak için oluşturulan yeni bir NASA ekibine kabul edilmişim. Bu seneye ufak bir sağlık sorunuyla başladım, ilaç gibi geldi bu haber sabah sabah. Her şeyin başı sağlık diyerek bitireyim” diyerek bu mutlu haberi bizlerle paylaştı.

Betül KAÇAR’a çalışmalarında başarılar diliyor, daha güzel haberleri bizlere ulaştırması için sabırsızlıkla bekliyoruz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bedir Sarı
Bedir Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz