USB 4.0 Son Şeklini Aldı

2 min


0
1 Paylaşım

USB 4.0’lı cihazların piyasaya çıkabilmesini sağlayacak süreç, Bitti!

USB standartlarını geliştirmekten sorumlu USB Implementers Forum (USB-IF), USB 4.0 standardının tamamlandığını duyurdu.  bu sene mart ayında duyurulan standardın son tanımlamaları, geliştiriciler için indirmeye sunuldu .USB 4.0’ın öne çıkan özelliği, Thunderbolt 3 teknolojisini temel alması. Thunderbolt 3 sayesinde USB’nin veri aktarım hızı 40Gbps seviyesine ulaşacak. Böylece şu an USB 3.2’nin sunduğu hızın iki katına ulaşılmış olacak. Yeni sürüm, “birden fazla veri ve görüntü protokolü” kullanacak ve bu sayede en yüksek bant genişliğini sağlayacak. Standart, USB Type-C ile harici ekranlara bağlanan cihazlar için yeni veri akışı ayırma yetenekleri de sunuyor.

Yeni standart, geliştirmelere rağmen USB 3.2, USB 3.0 ve Thunderbolt 3 ile geriye dönük uyumluluk sunacak. Tanımlamalar son halini aldığından, USB 4.0 destekli cihazların ortaya çıkması çok fazla zaman almayacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Mahmut Sakar
Mahmut SAKAR, BBS TEKNOLOJİ AR-GE sorumlusu ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz