Vivaldi, özelleştirilebilir tarayıcısının Android sürümünü piyasaya sürüyor

3 min


0
1 Paylaşım

Eskiden Opera’da çalışan bir grup geliştiriciden bir web tarayıcısı olan Vivaldi, tarama deneyiminizi  gerçekten Kişiselleştirmek isteyip istemediğinizi düşünmek için bir tanesi . Şimdi, Vivaldi bu kullanıcı-kullanıcı ruhunu , bugün beta sürümünde mevcut olan yeni bir Android sürümüyle mobil cihazlara getiriyor .

Android sürümü, mevcut Vivaldi kullanıcılarına aşina olacak bir dizi özellik sunuyor. Ne zaman yeni bir sekme açtıysanız, düzenlediğiniz ve özelleştirebileceğiniz kaydedilmiş site kısayollarının ve yer işaretlerinin ızgaraları olan Hızlı Aramalarınızı görürsünüz. Doğrudan arama yapmadan belirli bir arama motorunu kullanmak istiyorsanız, adres çubuğuna, DuckDuckGo için “d” gibi özel “takma adlar” yazabilirsiniz ve aramanız bu motorda yol alacaktır. Ayrı bir uygulamaya geçmeden not yazabileceksiniz.

Vivaldi ayrıca, yer işaretlerini, Hızlı Aramaları, şifreleri, otomatik doldurma bilgilerini ve masaüstü ve mobil oturumlarınızda bahsettiğim notları senkronize etmenize izin vereceğini ve bu verilerin varsayılan olarak uçtan uca şifreleme ile korunduğunu iddia ettiğini de belirtti.

Vivaldi’nin mobil tarayıcı beta sürümü, masaüstü sürümünün yaptığı her şeyi sunmuyor gibi gözüküyor – örneğin, masaüstü Vivaldi’nin sekmeleri tek bir sekmeye yığma kabiliyeti eksik gibi görünüyor. Mobil cihazlarda Vivaldi benzeri bir deneyim bekliyorsanız, şirketin resmi Android sürümü kullanıma değer.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Mahmut Sakar
Mahmut SAKAR, BBS TEKNOLOJİ AR-GE sorumlusu ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz