Volkswagen’in İlk Elektrikli Aracına Yoğun İlgi, 20.000 Ön Sipariş Verildi.

2 min


0
1 Paylaşım
Volkswagen’in ilk elektrikli aracı olan ID 3’ün ön siparişleri, şirketin beklentilerinin önüne geçerek şimdiden 20.000’e ulaştı.

Volkswagen’in ilk elektrikli aracının ön sipariş süreci bir süredir devam ediyor. Avrupa için 5 kapılı hatchback aracın siparişleri 1 ay önce başladı ve Alman araba üreticisinin planı, ön sipariş sayısının Frankfurt Motor Show etkinliğine kadar 30.000’i aşmasıydı. Volkswagen’in dediğine göre ön siparişler başladıktan 1 saat sonra 10.000 adet kayıt gerçekleştirildi ve hatta şirketin internet sitesinde çöküş bile yaşandı.

ID 3, Volkswagen’in dünya genelinde satışa sunmayı planladığı ilk elektrikli araç. Şu anda aracın ön sipariş sayısı 20.000’i aşmış durumda ancak bu, Tesla Model 3’ün 400.000’den fazla olan ön sipariş sayısına göre bir hayli düşük.

ID 3’ün fiyat ve performans gibi detayları henüz açıklanmadı. Bir VW yöneticisinin 2017’de yaptığı açıklamada aracın 8.000 dolar civarında olacağı belirtiliyordu. Bu fiyat bilgisi doğru ise ID 3, Avrupa piyasasındaki en ucuz elektrikli araç olacak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Mahmut Sakar
Mahmut SAKAR, BBS TEKNOLOJİ AR-GE sorumlusu ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz