Volvo Araçlarına Yeni Özellikler Getirmeye Hazırlanıyor

2 min


0

Görünene göre Volvo’nun yeni güvenlik özelliklerinin sonu gelmeyecek. Otomobil üreticisi, Kaygan Yol Uyarısı ve Tehlike Işığı Uyarısı özellikleri 2020 model yılı ile birlikte Avrupa’nın geneli için sunulacak ve 2016 ve daha yeni araba modelleri için CMA ve SPA platformlarına göre güncelleme olarak sunulacak.

Yol uyarıları, önünüzdeki Volvo arabalarından bilgi alıyor ve yağmur ya da buz gibi problem yaratabilecek yol koşulları için denetiminizi kaybetmeden önce dikkatli olmanız için sizi uyarıyor.

Tehlike ışığı uyarısı ise uyarıyı açtığınız zaman yakındaki diğer Volvo arabaları uyarıyor. Otomobil üreticisi, bu özelliğin kör köşeler ve tepeler gibi yerlerde işe yarayabileceğini ve motosiklet kullanıcılarını uyarmak ve acil durumlar için de kullanılabileceğini söylüyor.

Bu uyarıların Kuzey Amerika’ya ve diğer bölgelere ne zaman ulaşacağı da belli değil. Ancak Volvo, en azından öğrendiklerinin bir kısmını paylaşmayı ve bir “merkezi” online kütüphanede bilgilerini paylaşmayı planlıyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Mahmut Sakar
Mahmut SAKAR, BBS TEKNOLOJİ AR-GE sorumlusu ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz