What is Cybersecurity?

2 min


0

Çağımızın en önemli konularından bir tanesi de siber güvenliktir. Şu anda konuşulan Endüstri 4.0’ın da sac ayaklarından biridir. Özellikle büyüyen ve büyümekte olan şirketler için son derece önem arz etmektedir. Siber güvenlik: ağları, sistemleri dijital tehditlere karşı korumayı amaçlamaktadır.

Her şirketin son derece gizli ve önemli bilgileri vardır. Bu bilgilerin dışarıya sızmaması gerekir. Siber güvenlik bunların önlemini alma ve herhangi bir saldırı durumunda koruma vazifesi görme ile ilgilenmektedir. Son zamanlarda oldukça moda olan fidye yazılım üzerinden şirketleri tehdit ve para alma amaçlı saldırıların artması siber güvenliğe yeterince önem verilmemesinden kaynaklanmaktadır.

Peki siber güvenliğin içerisinde neler vardır? Öncelikle var olan cihazların güvence altına alınması kaçınılmazdır. Ardından DNS filtreleme, yeni teknoloji firewall, gönderilen virüslere karşı önlem alma, e-posta güvenliğinin sağlanması siber güvenliğin amaçlarındandır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bedir Sarı
Bedir Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz